שאלות נפוצות

מהו בעצם החזר מס?
לפעמים המדינה גובה מכם יותר מס מהמותר בחוק. יש לכך מגוון סיבות, אבל בגדול: בישראל שכירים משלמים מס ברמה חודשית (דרך המשכורת החודשית מהמעביד), בעוד שהחישוב של חבות המס האמיתית נעשה ברמה שנתית, ולכן נוצרים הפרשים. אם המס שנגבה מכם בשנה מסויימת גבוה מהחבות האמיתית, אתם זכאים לקבל את ההפרש בחזרה. קראו עוד...
האם ייתכן שבמקום החזר אני אקבל דרישת חוב?
זה בהחלט יכול לקרות, ישנם עצמאים שיש להם חוב לרשות המסים. לכן ב - finupp אנחנו קודם כל מחשבים לכם במדויק את גובה ההחזר, ורק לאחר מכן אתם מחליטים האם להגיש למס הכנסה.
כמה עולה להשתמש בשירות שלנו?
הבדיקה היא חינמית. בסוף הבדיקה תדעו האם מגיע לכם החזר ומה גובהו. במידה ונמצא שמגיע לכם החזר, יש לכם אפשרות להגיש את הבקשה למס הכנסה דרכנו בעלות של 9.5% מגובה ההחזר בלבד אחוז העמלה נקבע בהתאם לגובה ההחזר: למחירון המלא.
לשם השוואה: בחברות החזרי מס למיניהן ייקחו לכם דמי הרשמה של 100-300 ש"ח ובנוסף 20%-30% מההחזר, עמלה שתסתכם באלפי שקלים.
האם אתם מטפלים בעצמאים?
לא. כרגע המערכת שלנו תומכת בשכירים בלבד. עוד על ההבדל בין שכירים לעצמאיים.
כמה זמן לוקח למס הכנסה להחזיר את הכסף?
ברוב המקרים הטיפול במס הכנסה מסתיים תוך כ-120 ימי עסקים מרגע ההגשה. בחלק מהמקרים הטיפול מתארך מעבר ל-120 ימי עסקים, תלוי בעומס על פקיד השומה. החוק מחייב את מס הכנסה לסיים את הטיפול תוך שנה. בסוף הטיפול כספי ההחזר מועברים לאזרח.
* שימו לב: ידוע לנו כי אצל פקיד השומה פתח תקווה ישנו עיכוב מאוד משמעותי בטיפול בבקשות. הטיפול מרגע ההגשה ועד שההחזר מתקבל יכול לארוך עד שנה. אם אתם שייכים לפקיד השומה פתח תקווה, אנא קחו זאת בחשבון.
באמת אפשר לבקש החזר מס 6 שנים אחורה?
כן, ניתן לבצע בדיקה והגשה לששת השנים האחרונה לדוגמא כיום (2022) ניתן לבדוק ולהגיש את השנים 2015 - 2021.
יש לי רק חלק מהטפסים הנדרשים בשביל ההחזר, כדאי להתחיל?
כן, אבל לא מהסיבות הרגילות. פשוט אם תתחילו אנחנו נייצר לכם כלים ותזכורות כדי לוודא שתקבלו את ההחזר. אחרת אתם פשוט תפספסו את זה ותדחו למחר, ואז צריך כבר לצאת, ויש סידורים וצריך להכניס את האוטו למוסך וכו'. בקיצור החיים חזקים מכם: קל לשכוח ולפספס זכויות פיננסיות, אצלנו קשה לשכוח. קראו עוד...
למה מערכות המס של המעביד ושל הבנקים לא דואגות לזה?
מערכות השכר בישראל תמיד יעדיפו לנכות מס ביתר מאשר מס בחסר. היכן זה משמעותי? נניח שהתחלת לעבוד במקום העבודה החדש במרץ. ונניח שהשכר במקום העבודה הוא 10,000 ש"ח. מערכת השכר תניח שזה היה השכר שלך גם בינואר-פברואר כך שהשכר השנתי שלך לפי המערכת הוא 120,000 ש"ח. למרות שבפועל הוא רק 100,000 ש"ח (כי הרי עבדת רק 10 חודשים). איך מקבלים חזרה את הכסף שמערכת השכר ניכתה ביתר? יש את מערכת finupp.
מהו בעצם התהליך של החזר המס?
כיום מחשבי מס הכנסה אינם מחוברים לכל המידע האישי שלך. לכן התהליך של החזר המס הוא בעצם חיבור ואיחוד כל המידע מהטפסים החיצוניים (אישורי בנקים וקרנות פנסיה, משכורות, אישורי לימודים וכו') לתוך טופס של רשות המיסים.
אם עבדתי כל השנה אצל אותו מעביד, האם ייתכן ואני זכאי להחזר?
בהחלט כן, יש המון סיבות למה למי שעבד אצל מעביד אחד יש החזר אולם נחלק אותם לשני נושאים עיקריים: פער מידע - יש דברים שהמעביד לא יודע או לא יכול לדעת, כגון הכנסה מדירה, השקעות בבורסה, הפרשה לביטוח משכנתא ועוד. פער זמנים - הדוגמה הכי נפוצה היא אישה בהריון שמסתובבת עם בטן של חודש שמיני במקום העבודה. כולם יודעים שהיא תלד בתוך חודש אבל אין דרך לעדכן את מערכת השכר של המעביד על כך שעומד להיוולד לה ילד (שיעניק לה נקודת זיכוי) ועל כך שהיא תצא מייד לחופשה (ולכן המשכורת השנתית שלה עומדת לרדת). קראו עוד...
שמעתי שהחזר המס שלי נושא ריבית, זה נכון?
כן, מס הכנסה אכן מתייחס ברצינות לחוב שלו. אם בשנת 2012 הגשתם בקשה להחזר מס על שנת 2008, מס הכנסה רואה את עצמו כאילו הוא מאחר בתשלום כבר 4 שנים. לכן הוא יפצה אתכם בריבית של 4% (ריבית פיגורים של רשות המיסים) ובתוספת הצמדה לאינפלציה.
כמה נקודות זיכוי מקבלים על תואר?
תואר ראשון מעניק נקודת זיכוי אחת בכל אחת משלוש השנים שאחרי שנת סיום התואר (למשל אם סיימתם ב-2010 הזכאות היא לשנים 2011-2013).
מה זה טופס 106?
טופס שמרכז את סך תשלומי השכר לצורך מס. הוא כולל נתונים על הפרשות המעסיק לקופות גמל, כמה מס העביר המעסיק לרשות המיסים וכו'. קראו עוד...
האם המעביד חייב לתת לי טופס 106?
כן, כל מעסיק מחויב למסור לכם את טופס ה106 שלכם. בדרך כלל מקבלים את הטופס החל מחודש אפריל בכל שנה. קראו עוד...
שאלות על האתר ותהליך החזר המס לשכירים עם finupp
האם חייבים להביא לכם טופס 106 בשביל לקבל החזר מס?
כן ולא. לצורך החישוב לזכאות די לנו בתלוש השכר האחרון ממקום העבודה. אולם כדי להגיש בפועל לרשות המיסים חייבים טופס 106. אז מה עושים? למי שיש 106 בהישג יד שיעלה מיד, למי שאין שיעלה תלוש שכר ונבחן האם יש טעם להתאמץ ולהביא את ה-106.
איך עובד התהליך אצלכם באתר?
התהליך אצלנו מורכב משני שלבים: שאלון פרטים אישיים + העלאת טפסים. לאחר השלמת השאלון והעלאת הטפסים המערכת מבצעת חישוב ואתם מקבלים עדכון אם מגיע לכם החזר וכמה. עד כאן התהליך ללא תשלום. אם יש החזר, אתם מוזמנים להמשיך איתנו לשלב ההגשה, בו אנו נכין עבורכם את הטפסים ונגיש אותם לפקיד השומה, ולאחר מכן נבצע יחד איתכם מעקב עד שהכסף יתקבל בחשבונכם. עבור הגשה אנו גובים תשלום, על פי המחירון הבא: מחירון הגשה.
איך מס הכנסה יודע לאן להעביר את הכסף?
במידה ותבחרו להגיש את הבקשה דרכנו, אנו ממלאים בטופס הבקשה לרשות המיסים את פרטי החשבון אליו תרצו שנעביר את הכסף. כמו כן, יהיה עליכם לצרף אישור על קיום חשבון ובעלות בו (צ'ק מבוטל או אישור על פרטי חשבון מהבנק).
איך מעלים אליכם דו"חות ותלושי שכר?
פעם ראשונה באתר? אם כך תחילה יש לענות על השאלון (כדי שנדע אילו טפסים לבקש), ולאחר מכן, בהתאם לתשובותיכם תועברו לדף העלאת טפסים הכולל הנחיות מפורטות אילו טפסים יש להעלות וכיצד. שימו לב: מומלץ לא להעלות מספר טפסים באותו קובץ. זמן הטיפול עולה במקרה כזה כי נדרש להפריד את הקבצים ולסווג אותם.
פעם שנייה באתר? יש להתחבר עם יוזר וסיסמה ולהכנס לאיזור האישי. באיזור האישי יש לבחור את השנה הרלוונטית וללחוץ על כפתור העלאת טפסים.
מהי רמת האבטחה שלכם?
אנו עומדים בתקני האבטחה המחמירים ביותר על מנת להגן על המידע שלכם.
יש לי את הטפסים בעותק פיזי (נייר), איך ניתן להפוך אותם לקובץ דיגיטלי?
כנגד 4 שיטות דיברנו:
  1. לצלם באמצעות הטלפון החכם (smartphone) באמצעות מצלמה פשוטה.
  2. שיטה למתקדמים: ניתן להשתמש בטלפון החכם באפליקציות ייעודיות לסריקת מסמכים, אנחנו ממליצים על genius scan אבל יש רבות וטובות אחרות.
  3. להשתמש בסורק רגיל.
  4. להשיג את הקובץ בצורה דיגיטלית (לדוגמה: להירשם לאתר ביטוח לאומי ולהוריד משם קבצים. לחילופין להיכנס למערכת השכר בצורה דיגיטלית ולהוציא את הקובץ).
  5. לבקש ממישהו עזרה (למשל לבקש ממחלקת הנהלת חשבונות במקום העבודה שתשלח לכם שוב טופס מסויים כמו תלוש שכר או טופס 106)
אתם יכולים לזרוק פה קצת טיפים לצילום טפסים באמצעות טלפון חכם?
ברור שכדאי לצלם טפסים במקום מואר ככל האפשר, ובכל מקרה רצוי להשתמש בפלאש. כמו שאמרנו לעיל, רצוי להשתמש באפלקצייה ייעודית לסריקת מסמכים באמצעות הסמארטפון. אגב אם אתם צריכים אפליקציית OCR (זיהוי אותיות אופטי) למכשיר ה-iOS שלכם כדאי לכם לבדוק את Prizmo, אפליקציית iOS אוניברסלית המאפשרת לסרוק מסמכים, להפוך את הטקסט לטקסט חי (OCR) ולתרגם את הטקסט (במידת הצורך).
יש לי את הטופס הדרוש בקובץ דיגיטלי אבל הוא מוגן בסיסמא, מה עושים?
שוב פעם, בטכנולוגיה כמו בטכנולוגיה יש כמה שיטות:
  1. הפשוטה: יש להדפיס את הקובץ לקובץ PDF אחר באמצעות מדפסת PDF. הסבר מפורט בלינק הבא: יצירת קובץ PDF
  2. הפיזית: להדפיס פיזית באמצעות מדפסת ולסרוק או לצלם בסמארטפון.
  3. המקובלת: צילום מסך. התהליך הוא פשוט: יש לפתוח את הקובץ על המחשב, ולעשות צילום מסך שלו באמצעות הכפתור Print Screen במקלדת. יש להקפיד שהמידע כולו ייכלל בתמונה, ואם זה בלתי אפשרי תוך שמירה על קריאות הדוח, יש ליצור כמה תמונות נפרדות ולהעלותן יחדיו. לאחר מכן יש לפתוח תוכנה גרפית כלשהי אפילו Paint, המותקנת בכל המחשבים עם מערכת ההפעלה Windows ולהדביק לתוכה את הקובץ (פעולת ההדבקה paste מתבצעת באמצעות לחיצה על הכפתורים ctrl ו-v יחד במקלדת). כעת רק צריך לשמור את קובץ התמונה שיצרת, ולהעלות לממשק העלאת קבצים.
תוך כמה זמן מקבלים את תוצאות חישוב ההחזר?
מכיוון שאנו מבצעים בקרה אנושית על כל הבקשות, התשובה אינה מיידית. מרגע שהועלו כל הטפסים הדרושים לחישוב גובה ההחזר בשנה מסויימת, התשובה תתקבל תוך 10 ימי עסקים לכל היותר. עם סיום החישוב תקבלו מייל סטטוס מפורט על ההחזר המגיע לכם בכל אחת מהשנים שפתחתם לבדיקה.

החזר המס שלכם מחכה

היכנסו עכשיו וגלו כמה כסף מגיע לכם.

בדקו עכשיו